Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sokół daje lekcję gry [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Kościerscy piłkarze ręczni w wielkim stylu rozprawili się przed własną publiką z drużyną MKS Henri Lloyd Brodnica.

Sokół Kościerzyna bez większych problemów pokonał ekipę MKS Henri Lloyd Brodnica. Tym samym nasz zespół umocnił swoją pozycję w środku tabeli.

Faworytem tego meczu był zespół z Kościerzyny, jednak pierwsze minuty pokazały, że szczypiorniści z Brodnicy przyjechali do Kościerzyny po zwycięstwo, które mogło zwiększyć ich szanse na utrzymanie w I lidze. Przyjezdni szybko wyszli na prowadzenie i po kilku minutach meczu na tablicy widniał wynik 3:1 dla Brodnicy. Jednak zawodnicy kościerskiego zespołu szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Po upływie 15 minut było już 7:3 dla gospodarzy.

Od tego momentu Sokół kontrolował przewagę, jednak przeciwnicy nie zamierzali odpuszczać. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 17:14 dla Sokoła Kościerzyna.

W drugiej części meczu zespół Andrzeja Gryczki po raz kolejny pokazał swoje umiejętności. Szczypiorniści z Kościerzyny mimo naporów przeciwnika, nie pozwolili na zniwelowanie dość dużej różnicy punktowej. Na osiem minut przed końcem meczu, było wiadomo, że kościerska drużyna tego spotkania nie przegra, ponieważ jej przewaga wynosiła aż osiem bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem kościerzynian 33:24.

Najwięcej bramek w drużynie Sokoła zdobył Maciej Reichel, który rzucił 9 oczek. W najbliższą sobotę zespół Andrzeja Gryczki udaje się do Legionowa. Tam czeka go bardzo ciężkie spotkanie, ponieważ zmierzy się z KPR Borodino Legionowo, który jest liderem tabeli.